Gönderiliyor...

İstanbul Saç Simülasyon Merkezi

İstanbul Saç Simülasyonu;

Normalde insanların başında 100 veya 150 bin civarında saç kökü vardır. Sağlıklı bir saç derisi ve kafada bu köklerin tamamından saç çıkar ve uzar. Ancak çeşitli fizyolojik veya çevresel sebeplerle saçlarda dökülme meydana gelir ve saçlar azalmaya başlar. Bu durum gerek kadınlar gerekse erkekler için psikolojik ve sosyal bir sorundur. Özellikle erkeklerde başlayan saç dökülmesi kellikle sonuçlanabilir.

Asırlardır saç konusunda bilinen ve uygulanan saç bakımı ve kellik sorununa çözüm olarak görülen yöntemler bazı vakalarda hiçbir işe yaramadığı gibi bazen tam tersine de sonuç verebilir. Çünkü saç dökülmesinin çok çeşitli sebepleri olduğu gibi özellikle genetiğe bağlı saç dökülmelerinde işe yarayacak bir doğal veya bitkisel bir çözüm henüz bulunabilmiş değildir.

İletişim ve reklam yöntemlerinin gelişmesi ile insanların saç dökülmesi konusundaki problem ve zaaflarını kötüye kullanarak fahiş rakamlara satılan ilaç veya kimyasal ürünler ise çoğu zaman hiçbir işe yaramamakta, para ve zaman kaybı olmaktadır. Bu yüzden insanların saç dökülmesi ve kellik konusundaki arayışlarına en doğru çözüm tıbbi veya estetik uygulamalardır.

Saç dökülmesi veya seyrelmesi konusunda geliştirilen estetik çözümlerden biri de saç simülasyonudur. Bu yöntem cerrahi işleme gerek kalmadan kellik sorununa bulunan en pratik yol olarak kabul edilir. Saçların döküldüğü veya seyreldiği bölgelerde, gerçek saç kök ve telleri ile doğal saç görünümü verilerek gerçekleştirilen saç simülasyonu, saç derisinin epidermal özelliğinin doğal mikropigmentler ile birleştirildiği kellik kapatma yöntemidir. Doğal bir yöntem olması sebebiyle tüm Dünya’da en çok tercih edilen saç seyrelmesi veya kellik giderme uygulaması olan saç simülasyonu ile sorununuza kesin bir çözüm bulmanız mümkündür.

İstanbul Saç Simülasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?
Saç simülasyonu, her türlü saç dökülmesi için her aşamada uygulanabilen, her yaştan kadın ve erkek için gerçekleştirilebilen, her cilt ve saç rengine uygun bir yöntemdir. Saç köklerinin hepsi aynı renk ve tonda değildir. Bu yüzden kişiye en uygun pigment renginin bulunması gerekir. Diğer yandan doğru bir saç çizgisi verilmesi de önemlidir.

Özel olarak geliştirilen aletlerle ve cilde uyumlu boyaların saç derisine uygulanması ile gerçekleştirilen saç simülasyonu, bir çeşit saç dövmesi olarak ta kabul edilir. Saç ekimi ile alakası olmayan bu yöntem; saç ekimi işleminin istendiği gibi sonuçlanmadığı, transfer edilecek yeterli saç olmadığı için tam olarak kapanma sağlanmayan saç ekim uygulaması ile saç ekimi gerektirmeyen ancak açılmalar sebebiyle kötü görünen kafa derileri için gerçekleştirilen bir çeşit kamuflajdır.

Eğer saçlarınızda tam olarak bir açılma yoksa, bu uygulama  ile giderilebilir düzeyde bir sorun varsa, saç ekimine gerek kalmadan bu yöntem sayesinde sonuç alınması mümkündür. Saç ekimi bir yıl kadar sonra sonuç verirken, saç simülasyonu ile birkaç saat içinde çözüm sağlanır.

Dövme için kullanılan özel iğnelerle, doğal saç rengi ile uyumlu pigmentlerin saç derisine enjekte edilmesi ile yapılan saç simülasyonu, pratik bir çözümdür.

İstanbul Saç Simülasyonu Ne Kadar Süre ile Kullanılabilir?
Saç simülasyonunun kalıcılığı ve kullanım süresi uygulama yapılan boyanın kalitesine bağlıdır. Kişinin cilt özellikleri ve hayat şartlarına bağlı olarak, iyi bir boya ile yapılması halinde 3 ila 5 yıl arası kullanım imkanı verir.

Kullanılan boyaların uluslararası dermatolojik testlerinin yapılmış ve sağlık kuruluşları tarafından onaylanmış olması gerekir. Kalitesiz boyalarla ve uzman olmayan kişiler tarafından yapılan uygulamalar alerjik reaksiyonlara ve cilt sorunlarına sebep olabileceği gibi, sağlıklı saçların kaybına da yol açabilir. Bu yüzden kaliteli boya ile uygulama yapılması ve operasyon öncesi alerji testi gereklidir.

Saç simülasyonu yapılırken anestezik kremler ile bölgeye lokal uygulama yapılır. Böylece uygulama yapılacak alan uyuşturulur. Bu yüzden acı hissedilmez. Uygulamadan hemen sonra normal hayata dönmek mümkündür. Özel bir bakıma ve belli ürünler kullanmaya gerek yoktur. Yine de ilk hafta terleme yapacak aktivitelerden uzak durmak, güneşe çıkmamak, kozmetik ürünlerden kaçınmak ve mümkünse yıkanmamak gerekir. Bir hafta boyunca verilen losyonun her gün uygulanması da şarttır.

Saç simülasyonundan sonra saçların boyatılması mümkündür. Bunun yapılan uygulamaya herhangi bir zararı olmaz. Ancak operasyondan sonraki 3 – 4 hafta içinde saçın boyanmaması tavsiye edilir. Saçları beyaz olan ve boyamayı düşünmeyen insanların saç simülasyonu yaptırmalarının pratikte bir faydası yoktur. Çünkü beyaz renkli bir simülasyon uygulamasının kişide herhangi bir değişiklik yaratması söz konusu değildir.

Saç Simülasyonu Kaç Seansta Yapılır?
Uygulama yapılacak alana göre 3 ila 5 saatlik uygulamalarla gerçekleştirilen İstanbul saç simülasyonu, gerekirse birer haftalık aralıklarla birkaç seans devam edebilir. Bu tamamen simülasyon yapılacak alanın büyüklüğüne bağlıdır. Kafa derisinin 2. katmanına enjekte edilen özel boyalar, doğal saç köklerinin bulunduğu yerlere göre belirlenen aralıklarla uygulanır.

Saç simülasyonu ile;
Kısmen veya tam olarak kel olan kişilerde saç çizgisini belirlemek, saç dökülmesinin seviyesini gizlemek, baş bölgesindeki ameliyat veya kaza izlerini yok etmek, saç ekiminin estetik görünümünü artırmak, ciddi olmayan saç dökülmelerinde kamuflaj sağlamak mümkündür. Saç dökülmesi veya seyrelmesine kısa sürede hem estetik hem de kalıcı bir çözüm bulmak isteyen insanların başvurduğu saç simülasyonu yöntemi ile herhangi bir cerrahi operasyona gerek kalmadan daha güzel veya yakışıklı görünmeniz mümkün. Saç ekimi yönteminden daha pratik ve ekonomik olan bu uygulama ile saçlarınızın görünümünü düzeltebilir, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.